مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱

آنچه در این مقاله می خوانید...

واردکنندگان سیب درختی در جهانسیب ترکیه بهتر است یا سیب ایران؟قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱
قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ در کشورهایی که هر سال از ایران ارقام مختلف از این میوه صادرات می‌شود تقریباً متعادل شده است و پیش‌بینی می‌شود که با افزایش میزان تقاضا از بازارهای خارجی قیمت سیب قرمز و طلایی در بازار ایران نیز به سمت تعادل برگردد.
امسال در مقایسه با سال قبل، کیفیت سیب ها دو برابر شده است و در مقابل مشتریان بالفعل از کشورهای آسیایی و اروپایی خواهان خرید سیب ایران هستند و همین موضوع باعث شده است تا قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ به نسبت سیب های کشورهای عمده تولید کننده سیب در جهان کاملاً رقابتی باشد.

در حال حاضر با شروع چیدن انواع سیب قرمز و طلایی از باغات ایران، قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ در سردخانه ها حدود ۴۰ سنت بوده است که در مقایسه با قیمت این میوه در کشورهای رقیب حدود ۱۰ درصد ارزان است و مواردی که باعث می شود تا سیب ایران بازخورد بهتری در بازارهای جهانی داشته باشد قیمت و کیفیت آن بوده است.

واردکنندگان سیب درختی در جهان

رقابتی بودن قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ در ایران باعث شده است تا وارد کنندگان سیب درختی در جهان نگاه خود را به سمت محصولات کشاورزی ایران معطوف کنند که به پشتوانه این موضوع در حال حاضر از ماه سپتامبر خریداران زیادی از کشورهای

  • روسیه
  • قزاقستان
  • آلمان
  • کنیا
  • لیبی
  • سودان
  • هند
  • کشورهای حوزه خلیج فارس
  • کشورهای همسایه

اقدام به ثبت سفارش خرید سیب ایرانی کردند. حتی ما در حال حاضر شاهد ارتباط تاجران سیب از کشور کانادا نیز هستیم و امیدواریم بتوانیم در سال جدید حجم صادرات خود را به کشورهای مهم در قاره‌های اروپا و آمریکا افزایش دهیم.

طبق آمار در سایت ترید مپ بزرگترین واردکنندگان سیب درختی در جهان از کشورهای آسیایی و اروپایی هستند که از بین کشورهای واردکننده سیب درختی در جهان بزرگترین و مهمترین خریداران سیب ایران از کشورهای روسیه و هند هستند که بالغ بر ۳۰ درصد سیب ایران به این دو کشور صادرات می‌شود.
قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ برای صادرات به این دو کشور کمتر از نرخ بازار جهانی است که اصلی‌ترین دلیلی که باعث شده است تا مشتریان تمایل بیشتری برای خرید سیب ایران داشته باشند، بالا بودن کیفیت و قیمت مناسب آن بوده است.

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱

سیب ترکیه بهتر است یا سیب ایران؟

همه کسانی که با ایران تجارت داشتند به خوبی می‌دانند که کیفیت سیب ایران در سطح بازارهای اروپایی، بالاترین درخواست را دارد. طعم طبیعی سیب ایران زبانزد خریداران عمده و خرده سیب در کشورهای خارجی بوده است. تنها معایب سیب های صادراتی ایران عدم رعایت استاندارد های صورت و بسته بندی از سمت صادر کنندگان این میوه می باشد که سبب شده است قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ نسبت به سیب سایر کشورها با پایین ترین نرخ خرید و فروش شود.

اما در کشورهایی که وارد کننده سیب درختی از کشورهای مختلف هستند، سیب ترکیه نیز در آن ها وجود دارد تنها مزایایی که سبب شده است تا ارقام مختلف سیب کشور ترکیه نسبت به سیب ایران بالاترین نرخ را داشته باشد بسته بندی شکیل آنها می باشد و این موضوع تنها برای محصول سیب درختی نیست بلکه آنها با تحقیقات درست توانسته‌اند برنامه ریزی اساسی در زمینه شکیل تر کردن بسته بندی محصولات خود گام بلندی را در روند اقتصادی خود بردارند.

اگر صادر کنندگان سیب ایرانی بتوانند همانند کشور ترکیه بهترین نوع از سیب های خود را طبق درخواست بازارهای هدف بسته بندی و سورت کنند بالطبع بازار بسیار بزرگتری از سیب ترکیه خواهند داشت. گروه ویتاراد در سال ۲۰۲۱ این توانایی را خواهد داشت که بتواند بالاترین میزان از انواع سیب طلایی و قرمز را طبق نظر و درخواست مشتریان خود از کشورهای خارجی بسته بندی و به فروش برساند.

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ در سردخانه بزرگ شرکت ویتاراد و با بسته بندی کارتن های ۱۰ کیلویی و ۱۸ کیلویی برای کشورهایی که خواهان خرید سیب ایران با جدید ترین بسته بندی ها هستند نسبت به سیب کشورهای رقیب همچون ترکیه کاملاً رقابتی خواهد بود تا این شرکت بتواند جایگاه اصلی خود را در این بازارها ثابت کند.

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱

با گسترش صادرات انواع سیب در کشورهای تولید کننده این میوه، قیمت جهانی آن در کشورهای اروپایی بیش از ۶ دلار می باشد که این رقم در مقایسه با قیمت سیب ایران بالاترین نرخ را دارد و متاسفانه سیب ایران هنوز جایگاه اصلی خود را در بازارهای مهم قاره اروپا پیدا نکرده است.

قیمت میوه سیب در سال ۲۰۲۱ در سردخانه های ایران حدود ۴۰ سنت بوده است که اگر بخواهیم سیب ایران را به کشورهای اروپایی صادرات کنیم، قیمت تمام شده آن بسیار ارزان خواهد بود حتی اگر هزینه های حمل و نقل و گمرک های ورودی آن کشورها را محاسبه کنیم، باز هم قیمت فروش سیب ایران در بازار این کشور ها نسبت به سایر سیب های کشورهای رقیب ارزان و رقابتی خواهد بود

سیب ایران در بین کشورهای بزرگ اروپایی تنها به کشور روسیه، اوکراین و برخی از کشورهای اروپای مرکزی صادرات شده است. طبیعتاً بازار سیب در اروپا بسیار گسترده است و واریته های مختلفی از کشورهای دیگر در در این بازارها خرید و فروش می‌شود. اگر شهروندان اروپایی برای یک بار هم که شده طعم سیب ایران را بچشند مطمئناً از سال های آینده تقاضای خرید سیب ایران چند برابر خواهد شد.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید