مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی

آنچه در این مقاله می خوانید...

سیب های پر فروش در بازارهای جهانیقیمت سیب درختی ایران بهترین گزینه برای تولیدبسته بندی سیب ایران چگونه است؟صادرات سیب درختی ایران به کنیا
قیمت سیب درختی

در سال ۲۰۲۱ برآورد شده است که قیمت سیب درختی به بیش از ۱۵ هزار تومان برسد. این در حالی است که در سال گذشته قیمت ارقام مختلف از این میوه پایین تر از امسال بوده است. یکی از پرفروش‌ترین سیب هایی که هر سال برای کشور های مختلف انجام می شود از نوع سیب قرمز و سیب زرد بوده است.

فقط نقطه که خیلی حائز اهمیت هست بحث کیفیت سیب ها در مناطق مختلف ایران می باشد و همین متفاوت بودن قیمت ها باعث شده تا در زمان فروش این میوه، قیمت سیب درختی در هر کدام از این شهرها متفاوت باشد از این رو باید توجه داشت که برای کشورهایی که فاصله زیادی از ایران دارند چه نوع سیب هایی از نظر کیفیت و میزان ماندگاری مناسب تر هستند.

قیمت سیب درختی

سیب های پر فروش در بازارهای جهانی

همان طور که اطلاع دارید سیب های مختلفی از واریته های مختلف در کشورهایی نظیر ایران ترکیه شیلی نیوزلند آمریکا چین یونان ایتالیا تولید و برداشت می شود که در هر کدام از این کشورها ممکن است ارقام زیادی از این میوه تولید شود. یکی از بهترین نوع سیب هایی که در کشورهایی که به عنوان بزرگترین وارد کننده سیب درختی در جهان هستند خرید و فروش می‌شود عبارتند از:

  • سیب رد دلیشز
  • گلدن دلیشز
  • سیب گالا
  • سیب فوجی
  • سیب پینک لیدی
  • و سیب رد چیف هستند.

کشور ایران هم به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های سیب درختی، هر سال در فصل تابستان بهترین نوع سیب گالا و فوجی را به کشورهای مختلفی صادرات کرده و در فصل پاییز نیز بیشترین میزان برداشت و صادرات را از دو نوع سیب قرمز و سیب طلایی داشته است. قیمت سیب درختی در ایران به نسبت کشورهای رقیب تولیدکننده که در پاراگراف بالا به آنها اشاره کردیم کاملاً رقابتی و پایین بوده است حتی در کشورهای هدف که به عنوان وارد کننده سیب از ایران به شمار می روند قیمت سیب ایران مناسب تر بوده است.

قیمت سیب درختی
ایران بهترین گزینه برای تولید

همانطور که می دانید کشور ایران دارای مناطق چهار فصل می باشد با این عنوان که در مناطق مختلف آن، هر سال در فصول مختلف امکان برداشت و تولید این میوه وجود دارد. به عنوان مثال مثلاً سیب قرمز و سیب طلایی که بیشترین برداشت را در ایران دارد بالغ بر ۱۵ استان از تولید کننده های این میوه و این سیب بوده اند. از طرف دیگر خاک حاصلخیز در هر کدام از این استانها باعث شده است تا کشور های مختلف بعد از بررسی میزان کیفیت سیب ها تمایل بیشتری برای همکاری و خرید سیب ایران داشته باشند.
ما در ایران بررسی کرده ایم که سیب کدام منطقه بهتر از سایر مناطق بوده است ماندگاری کدام سیب برای کدام کشور مناسب است. همچنین یک نکته ای که قابل تاثیر برای خرید سیب ایران از جانب مشتریان خارجی وجود دارد، بحث سالم بودن سیب ایران است. سیب های کشورهای تولید کننده در جهان بذرهای پرتودهی شده هستند یعنی آفت های بذر سیب های کاشته شده در باغات از طریق اشعه ماورای بنفش از بین بردند. در نتیجه اگر سیب های آمریکایی یا ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر را بخورید متوجه خواهید شد که هیچ گونه طعمی ندارند و فقط شکل ظاهری بهتری دارند اما کافیست که سیب ایران رو بخورید تا متوجه شوید که سیب ایران دارای طعم بسیار خوبی است و حتی کیفیت آن در سطح بازارهای صادراتی خود می باشد.
به همین دلیل قیمت سیب درختی ایران در دو سال اخیر افزایش خوبی در بازارهای جهانی داشته است و طبیعتاً انتظار این را داریم که به مرور زمان سیب ایران بتواند جایگاه اصلی خودش را در کشورهای مختلف اروپایی و حتی آسیایی پیدا کند.

قیمت سیب درختی

بسته بندی سیب ایران چگونه است؟

کارشناسان ما در شرکت ویتاراد طی سفری که به اغلب کشورهایی که به عنوان مشتریان بالفعل سیب درختی ایران به شمار می‌روند داشتند، این بررسی را انجام داده‌اند که سیب های درختی در بازار این کشور ها چگونه است. قیمت سیب درختی در بازارهای خارجی خیلی بالاتر خرید و فروش می‌شود و متوجه این هستیم که سیب ها اغلب در بسته بندی های کارتونی به صورت منظم و شکیل انجام شدند اما شاید در سال‌های گذشته این فرآیند در سردخانه‌ های ایران انجام نمی شد ولی با توجه به اینکه حجم صادرات سیب درختی ایران خصوصاً سیب قرمز و سیب طلایی افزایش قابل توجهی داشته است اقدامات لازم را در خصوص رعایت یک سری موارد از جمله بسته بندی کارتونی و صورت مکانیزه سیب ها انجام داده ایم.

قیمت سیب درختی

صادرات سیب درختی ایران به کنیا

خوشبختانه کشور کنیا در این چند سال اخیر به یکی از مشتریان خوب ما در زمینه صادرات سیب درختی تبدیل شده است. بندر مومباسا هر سال شاهد وارد شدن بهترین نوع از سیب های ایران بوده است. از اصلی ترین و پرفروش ترین سیب هایی که از ایران به کشور کنیا صادرات می شود و خواهان بسیار زیادی در بازار خرده فروشی این کشور دارد سیب رد دلیشز نام دارد.
از خصوصیات این سیب می توان به قالب کشیده و دارای پوست ضخیم با ماندگاری بالا اشاره کرد که طعم منحصر به فرد این نوع سیب، قیمت سیب درختی قرمز را افزایش داده است. اما علی رغم افزایش قیمت سیب صادراتی ایران ما هر سال شاهد افزایش درخواست ها از سمت مشتریان خود هستیم که یکی از این بازارهای اصلی و مهم در قاره آفریقا کشور کنیا است.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید