مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق سیب خیز ایران:انواع سیب درختی در ایران:قیمت سیب درختی ارومیه و اشنویه:قیمت سیب درختی سمیرم و مراغه:کشورهای واردکننده سیب ایران:خواص و فواید سیب درختی برای سلامتیقیمت سیب درختی صادراتی مراغهانواع سیب درختیصادرات سیب درختیبازار خرید و فروش سیب
فروش سیب درختی قرمز

قیمت سیب درختی صادراتی ایران برای صادرات حدود ۲۵۰۰ بود که این میزان در سال ۹۷ حدود سه برابر شده است.

اگر به دنبال قیمت سیب درختی صادراتی در ایران هستید، شهرهای مختلف در کشور هستند که به عنوان قطب های اصلی تولید سیب ممتاز به شمار می روند.

همه ما می دانیم که هر سیبی، سیب صادراتی نیست. سیب صادراتی باید استانداردهای لازم برای فروش به کشورهای خارجی را داشته باشد.

مثلا سیب قرمز هر چقدر سفت و پر رنگ باشد و قالب یکنواختی داشته باشد، بازار پسندی بسیار زیادی خواهد داشت. قیمت سیب درختی مراغه نیز بسته به قیمت های بازار فروش میوه، می تواند متغیر باشد.

قیمت سیب درختی

مناطق سیب خیز ایران:

ایران به عنوان قطب اصلی تولید سیب در جهان، سالانه بالغ بر ۵ میلیون تن انواع سیب برداشت و به بازارهای خارجی صادرات می شوند.

مناطقی چون

 • ارومیه
 • اشنویه
 • مراغه
 • میانه
 • سمیرم
 • شیراز
 • دماوند

بالاترین میزان برداشت را دارا می باشند. سیبی که در ایران تولید می شود کیفیت بسیار بالایی دارد و طعم آن نیز در نوع خودش خاص و بی نظیر است. به همین دلیل از سوی کشورهای همسایه تقاضای زیادی برای صادرات آن وجود دارد. از خوشمزه ترین سیب های تولید شده در ایران، می توان سیب درختی مراغه را نام برد که بسیار هم معروف است. قیمت سیب درختی مراغه بسته به نوع سیب و مقداری که تقاضا می شود، می تواند متفاوت باشد.

قیمت سیب درختی

انواع سیب درختی در ایران:

سیب های درختی که در ایران تولید می شوند انواع مختلفی دارند و رنگ آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. از بهترین و معروف ترین سیب های تولید شده در کشور سیب شهرهای  مراغه، مشهد، اهر، اصفهان و تبریز است. انواع سیب درختی در ایران در واریته های مختلف می باشد که بالاترین حجم این سیب ها، از نوع رد دلیشز و گلدن دلیشز می باشد که در ایران بنام های لبنانی قرمز و زرد معروف هستند.

سیب های گرانی اسمیت ( سبز فرانسه )، گالا و فوجی نیز از تولیدات باغداران مناطق سیب خیز کشور به شمار می روند. البته لازم به ذکر است که سیب های درختی توسط برندهای مختلفی در کشور عرضه می شوند. سیب های تولید شده در کشور قابلیت صادرات به کشورهای همسایه و دیگر کشورها را دارند. در صادرات به عراق، سیب یکی از مهم ترین و اصلی ترین محصولات صادراتی است که تقاضای زیادی برای عرضه آن در عراق وجود دارد.

قیمت سیب درختی

قیمت سیب درختی ارومیه و اشنویه:

قیمت سیب درختی در بعضی از مناطق ارومیه و اشنویه بالای ۳۰۰۰ تومان بر روی درخت معامله شد که این میزان با احتساب ۱۰۰۰ تومان هزینه های جانبی اعم از هزینه های ( کارگری، سبد، کاغذ و پوشال، نگهداری در سردخانه ) به قیمت ۴۰۰۰ تومان رسید. البته این قیمت تنها برای سیب قرمز است و طبیعتا سیب زرد در بازار ایران کشش بالاتری نسبت به قرمز دارد و هر سال قیمت سیب زرد گران تر به فروش می رسد. خصوصا اگر سیب زرد ماتیکی باشد که خواهان خیلی زیادی هم برای صادرات و هم در بازار داخل دارد.

حال در نظر بگیرید که اگر سیب قرمز یا زرد بعد از برداشت و در سردخانه ۴۰۰۰ تومان برای باغدار تمام بشود، اگر وضع دلار به همین منوال باشد و نابسانی های قیمت سایر محصولات در بازار داخل همین باشد، ممکن است قیمت این سیب ها بیش از ۷۰۰۰ تومان خرید و فروش شود.

ما در نظر داریم تا بهترین سیب ها را با بسته بندی شکیل و خوش رنگ ترین سیب ها را در اختیار خریداران محترم قرار دهیم.

قیمت سیب درختی سمیرم و مراغه:

سیب درختی سمیرم و مراغه نیز بالاترین قیمت را سر باغ تجربه کرده اند. بطوریکه در اوایل برداشت این میوه، قیمت تا بالای ۵۰۰۰ تومان نیز رسید. مراغه و سمیرم که مرغوب ترین و با کیفیت ترین سیب درختی را در اختیار دارند، هر سال در بازار داخل و صادرات بالاترین قیمت سیب درختی صادراتی را داشته اند.

به نظر می رسد که قیمت سیب قرمز و زرد این دو منطقه بیش از ۷۰۰۰ تومان خرید و فروش شوند.

با توجه به اینکه شرکت بازرگانی ویتاراد صرفا در زمینه صادرات میوه فعالیت دارد، هر سال رقابتی ترین قیمت را در اختیار خریداران داخلی و خارجی قرار داده است.

کشورهای واردکننده سیب ایران:

متاسفانه علی رغم اینکه بزرگ ترین تولید کننده سیب درختی در جهان هستیم، ولی در زمینه صادرات موفق عمل نکرده ایم و خیلی از رقبا توانسته اند با اصول و رعایت برخی از استانداردها گوی سبقت را از ما بگیرند.

برای کشورهایی که هم که داریم صادرات می کنیم، درصد خیلی کمی را توانسته ایم بازار آن کشورها را در اختیار بگیریم.

به عنوان مثال: کشور هند که حدود ۱ میلیارد و چهارصد میلیون جمعیت دارد، یکی از بزرگ ترین جامعه هدف ما در حوزه صادرات سیب به شمار می رود. ولی هر سال درصد خیلی کمی از سیب های کشور به بازار هندوستان صادرات می شود.

برای اینکه بتوانیم وارد بازارهای اروپایی و همچنین بازارهای هدف خود را تسخیر کنیم، نیازمند رعایت استانداردهایی چون برداشت صحیح، سورت بندی مناسب و بسته بندی طبق استانداردهای روز دنیا هستیم.

کشورهایی چون آمریکا، چین و شیلی بالاترین میزان صادرات به این کشور را دارا هستند.

اگر بتوانیم اصول بسته بندی و استانداردهای IFF را رعایت کنیم، طبیعتا می توانیم علاوه بر کشورهای

 • هندوستان
 • افغانستان
 • پاکستان
 • عراق
 • قزاقستان
 • روسیه
 • اوکراین

وارد بازارهای اروپایی نیز شویم.

خواص و فواید سیب درختی برای سلامتی

آیا با خواص سیب قرمز آشنایی دارید؟ و می دانید این میوه برای سلامتی افراد چه تاثیراتی می تواند  داشته باشد؟ سیب دارای مقدار زیادی فیبر است که می تواند در تامین فیبر مورد نیاز بدن نقش اساسی داشته باشد. با مقدار فیبری که دارد در کنترل کلسترول بدن نیز می تواند به افراد کمک بزرگی بکند. سیب قرمز سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. افرادی که دیابت دارند می توانند با خیال راحت از سیب استفاده کنند چون در کنترل و بهبود بیماری دیابت نقش مهمی دارد.

قیمت سیب درختی صادراتی مراغه

قیمت سیب درختی صادراتی مراغه، به عوامل زیادی بستگی دارد اما مهم ترین آن مقدار هزینه ای است که برای تولید سیب صرف شده است. همانطور که می دانید سیب مراغه معروف ترین و خوشمزه ترین سیب تولید شده در کشور است. هر سال مقدار زیادی از سیب تولید شده در این شهر به کشورهای همسایه نیز صادر می شود. قیمت سیب درختی صادراتی در این شهر بسته به نوع سیب و مقدار تقاضایی که برای آن وجود دارد، متفاوت است. سیب تولید شده در مراغه برای عرضه در بازارهای میوه به سایر شهرها نیز ارسال می شود و همه ساله بر تقاضای سیب از این شهر افزوده می شود.

انواع سیب درختی

سیب های درختی که در ایران تولید می شود انواع مختلفی دارند که حتی رنگ و طعم آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است و به تبع قیمت سیب درختی صادراتی انواع مختلف آن نیز متفاوت است. سیب قرمز، سیب زرد، و سیب سبز از نمونه های بسیار خوشمزه این محصول در ایران است. سیب هایی که در کشور برای خرید مشتریان عرضه می شود در شهرهای زیادی تولید می شود اما قسمت عمده تولید سیب در ایران توسط شهرهای مراغه، مشهد، تبریز و اصفهان صورت می گیرد.

صادرات سیب درختی

سیب درختی ایران یکی از خوشمزه ترین و باکیفیت ترین سیب های عرضه شده در بین تمامی کشورها است. طعم و کیفیت سیب درختی ایرانی در نوع خود بی نظیر است به همین دلیل تقاضای زیادی برای تولید و عرضه آن وجود دارد. سیب درختی برای صادرات به کشورهای همسایه نیز بسته بندی می شود. از سیب های صادراتی در کشور می توان به نمونه های تولید شده این میوه در شهر مراغه اشاره کرد.
که خریداران می توانند به جهت اطلاع از قیمت سیب درختی صادراتی با شرکت ویتاراد ارتباط بگیرند.

بازار خرید و فروش سیب

بازار خرید و فروش سیب در ایران یکی از گسترده ترین و فعال ترین بازارهای خرید و فروش میوه است. سیب میوه مورد علاقه بسیاری از ایرانی ها است. همانطور که می دانید سیب میوه بسیار خوشمزه ای است و خواص مفید آن برای سلامتی جسمی بسیار مهم است. بسیاری از کمبودهای ویتامینی افراد با مصرف سیب از بین می رود و از این طریق در ارتقا سلامت جسمی افراد نقش مهمی دارد. بازار خرید و فروش سیب در تمامی شهرهای ایران وجود دارد و یکی از رایج ترین میوه هایی است که ایرانیان در طول روز از آن استفاده می کنند.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید