مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید کیوی صادراتی ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق عمده برداشت کیوی هایواردمیزان تولید و برداشت کیوی در ایرانفروش کیوی تالش با بسته بندی
خرید کیوی صادراتی

در سال ۲۰۲۱ با وجود افزایش میزان باردهی درختان، امید است که میزان خرید کیوی صادراتی ایران از سمت مشتریان خارجی خصوصا هند و روسیه افزایش یابد.

کیوی از جمله میوه های پر فروش ما به حساب می آید که از اول برداشت تا زمان اتمام آن از سطح سردخانه ها، به صورت روزانه به کشور های مختلفی ارسال می شود.

بهترین نوع کیوی ما در ایران، از نوع هایوارد است که غالبا در سطح باغات استان های مازندران و گیلان پرورش و کشت شده است که در حال حاضر در این مناطق باغات وسیعی از این میوه وجود دارد که دارای کیفیت بسیار بالا و سایز مناسب صادرات به اروپا هستند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را از میزان تولید کیوی در ایران و میزان خیرد و فروش این میوه از نظر کیفی مطلع کنیم که اگر چنانچه خواستید در زمینه تجارت کیوی فعالیت داشته باشید، اطلاعات اولیه در این زمینه بدست آورده باشید.

خرید کیوی صادراتی

مناطق عمده برداشت کیوی هایوارد

همانطور که در پاراگراق بالا اشاره کردیم، میوه کیوی در ایران بیشتر در سطح دو استان مازندران و گیلان برداشت می شود که عمده شهر هایی که در این دو منطقه سالانه بیشترین میزان برداشت را دارند، می توان به:

 • چوبر
 • حویق
 • آستارا
 • تالش
 • تنکابن
 • رامسر
 • آمل
 • چالوس

اشاره کرد که البته شهر های کوچک دیگری در بین تولید کنندگان این میوه هستند که فعلا نخواستیم روی همه این مناطق تمرکز داشته باشیم.

خاطر نشان کنیم که میوه کیوی صادراتی در ایران نیز تنها کیوی هایوارد طلایی نیست و واریته های دیگری نیز هستند که از نظر طعم و قیمت فروش کیوی در سطح صادرات متفاوت هستند.

مثلا ما از باغات استان های کیوی خیز، کیوی خونی و کیوی تو زرد هم داریم که کیفیت بالایی برای صادرات داشته و خواهان بسیار زیادی دارند.

قیمت فروش کیوی خونی از همه گونه ها بالاتر است اما میزان برداشت آنها از سطح باغات به نسبت پایین است و عمده تولیدات باغداران در این مناطق از نوع هایوارد طلایی که بافت گوشت سبز دارند، است.

خرید کیوی صادراتی ایران از هر کدام از این واریته های ذکر شده، از سمت بازار های مهم خارجی می تواند راه رشد ما را برای افزایش تولید و زیر کشت کردن نهال این میوه افزایش دهد.

خرید کیوی صادراتی

میزان تولید و برداشت کیوی در ایران

طبق آمار که مجموعه ویتاراد به دست آورده است، کشور ایران در زمینه تولید یکی از ۵ کشور عمده در جهان به حساب می آید.

به همین دلیل است که همواره از اوایل برداشت این میوه، خرید کیوی صادراتی ایران از سوی مشتریان ما از جمله

 • روسیه
 • هند
 • کشور های عربی حوزه خلیج فارس
 • عراق
 • اوکراین
 • قزاقستان
 • آلمان

انجام می شود. ما این میوه را تقریبا از دو استان داریم در سطح بازار های خارجی معرفی می کنیم که میزان تولید آن طبق آمار سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰۰۰۰۰ تن بوده است که رقم قابل توجهی می تواند به حساب بیاید.

از این آمار حدود ۸۰٪ آن از نوع کیوی هایوارد طلایی با گوشت سبز رنگ است که عمده فروش و صادرات کیوی ایران نیز از این واریته بوده است.

فروش کیوی تالش با بسته بندی

کسانی که قصد خرید کیوی صادراتی ایران برای صادرات به بازار های خارجی هستند، توجه داشته باشند که هر کشوری در زمینه نوع سورت و بسته بندی استاندارد های خاص خود را دارند.

الان توجه داشته باشید بیشتر کسانی که سالن های سورت و بسته بندی در این مناطق کیوی خیز کشور راه اندازی کرده اند، بیشتر محصولات خود را در سبد های پلاستیکی و به صورت سورت دستی انجام داده و به فروش می رسانند.

با اینکه مشتریان زیادی هستند که درخواست خرید خود را با بسته بندی های متفاوت تری اعلام می کنند.

به عنوان مثال: ما سفارشی از بازار آلمان داشتیم که مشتری ما درخواست کیوی سایز درشت با بسته بندی کارتنی و ظروف یکبار مصرف که اصطلاحا ( پونت ) گفته می شود، کرده بود که اغلب همکاران سورتینگ دار از انجام آن امتناع کردند و باعث شد تا مجموعه ویتاراد، خود اقدام به انجام این فرایند بکند.

بنابراین نوع بسته بندی برای صادرات و گرفتن بازار های جدید بسیار شرط است که صادرکنندگان ما اهمیت زیادی به این موضوع نمی دهند.

خرید کیوی صادراتی ایران از سوی بازار های عضو اتحادیه اروپا و در سال های آینده با رشد و افزایش میزان فروش به این بازارها، منوط به شکیل تر شدن بسته بندی محصولات ما خصوصا کیوی خواهد بود.

خرید کیوی صادراتی

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و فلفل دلمه و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید